WYSIWYG Web Builder
Začetki smučanja v Domžalah segajo še v predvojni čas, ko so smučarji delovali v takratnih telovadnih društvih. Po II. svetovni vojni so delovali pri takratnem Fizkulturnem društvu Domžale in kasneje pri TVD Partizan. Po zgraditvi "Ihanske skakalnice" leta 1948, so se domžalski skakalci pridružili SK Ihan, alpinci pa leta 1950, kjer so bili do leta 1953, ko so v Domžalah ustanovili Smučarsko društvo Sloga. Tako leto 1953 štejemo kot začetek organiziranega tekmovalnega smučanja v Domžalah. Leta 1961 je Smučarsko društvo Sloga prenehalo z delovanjem, nakar je bilo 5. januarja 1965 ustanovljeno današnje Smučarsko društvo Domžale.              .
V teh letih delovanja Smučarskega društva Domžale, se je veliko otrok, ki so prihajali iz Domžal ali bližnje okolice naučilo smučati prav v našem društvu. Vse od prvih zavojev do vrhunskih rezultatov, ki so jih dosegli s trdim delom in voljo. Ti smučarji so postali: tekmovalci, demonstratorji, trenerji, sodniki in delegati v alpskem smučanju.
Moje prvo srečanje s Smučarskim društvom Domžale pa je bilo pred 44. leti, ko sem svoje smučarsko znanje začel pridobivati v cicibanski vrsti. Skozi leta sem se seznanil z veliko športi, zato vem, da nam redna športna aktivnost pripomore k boljšemu zdravju in počutju.
Tako lahko otroci z redno vadbo pridobijo na samostojnosti, odgovornosti, osebnostni rasti, dobijo delovne navade in izboljšajo svoje motorične sposobnosti. V smučarskem društvu začnemo z učenjem smučanja že s predšolskimi otroki. Najprej se udeležijo alpske šole smučanja, kjer se naučijo svojih prvih zavojev, nato pa svoje znanje nadgrajujejo v tekmovalnih vrstah vse do konca srednje šole.
Vabim te, da se nam pridružiš v našo šolo smučanja in z nami pridobiš novo smučarsko znanje in prijatelje.
Športni pozdrav!
Bojan Peterka